Taurus Dağ Maratonu

GPS
İstasyon Toplam Mesafe (km) Sonraki İstasyona Mesafe (km) Toplam Tırmanış (m) Sonraki İstasyona Tırmanış Sonraki İstasyona İniş (m) Zaman Sınırı (saat) İmkanlar
Başlangıç 0 0 0 0 0 0
Checkpoint 1 5 8 177 0 0 1:30
Checkpoint 2 13 9 1294 0 0 3:00
Checkpoint 3 24 9,5 2008 0 0 5:00
Checkpoint 4 33,5 9,5 2405 0 0 7:00
Checkpoint 5 43 5 2482 0 0 9:00
Bitiş 48 0 2690 0 0 10:00

Program

22 Mart 2019

10:00 - 20:00 EXPO 

10:00 - 24:00 Bilgi Merkezi 

10:00 - 24:00 Kayıt ve Koşu Paketlerinin Teslimi 

18:00 - 19:00 Teknik Toplantı 

19:00 - 21:00 Açılış Yemeği - Start & Finish Noktası

23 Mart 2019

05:00 - 21:00 Bilgi Merkezi - Start & Finish Noktası

05:00 - 06:30 Kayıt ve Koşu Paketlerinin Teslimi (AUT ve TDM)

05:00 - 06:45 Bırakma Çantası Teslimi - Start & Finish Noktası

06:45 - 06:55 Koşu Brifingi - Start & Finish Noktası

07:00             AUT ve TDM  Startı - Start & Finish Noktası

07:30 - 08:30 Kayıt ve Koşu Paketlerinin Teslimi (KDK ve AHK)

07:30 - 08:45 Bırakma Çantası Teslimi (KDK) - Start & Finish Noktası

08:45 - 08:55 KDK Koşu Brifingi - Start & Finish Noktası

09:00             KDK ve AHK Startı - Start & Finish Noktası

09:00 - 20:00 EXPO 

11:00 - 22:00 Yarış Merkezi - Start & Finish Noktası

12:15 - 12:45 KDK İlk Sporcuların Varışı (Tahmini)

13:15 - 13:45 TDM İlk Sporcuların Varışı (Tahmini)

15:00             KDK Zaman Limiti

17:00             TDM Zaman Limiti

18:00 - 18:35 AUT İlk Sporcuların Varışı (Tahmini)

21:00             AUT Zaman Limiti

22:00             Alanya Ultra Trail Ödül Töreni 

23:00             After Party 

 

Katılım Koşulları ve Kurallar


1. Genel Bilgi

Toros Dağ Maratonu, diğer etaplarımız Alanya Ultra Trail ve Keykubat Dağ Koşusu etaplarında olduğu gibi deniz fenerinden başlayıp, şehrin simgelerinden birisi olan Kızıl Kule’yi, Alanya Kalesi’nin Surları’nı, Damlataş Mağarası’nı, muz bahçelerini geride bıraktıktan sonra, tarihi kervan yollarından, Yörüklerin göç yollarından, patikalar ve stabilize toprak yollardan ilerler.  Kızılalan mevkiinde 21. km’ye ulaşıldığında 72 km parkurundan ayrılarak dönüş yönüne girilir. Maraton macerası yine patikalardan, toprak yollardan, tarihi kervan yollarından, Cleopatra Plajı’nın dünyaca ünlü kumsalından, Alanya Kalesi’nden, Alanya Tersanesi’nin içinden, surlar ile deniz arasından ilerleyerek başladığı nokta olan Kızılkule’de son bulacak.

Koşu, 23 Mart 2019 tarihinde saat 07:00'de Alanya deniz fenerinden başlar. Katılımcıların kısmi yeterlilik esasına göre, 9 saat içerisinde parkuru tamamlamaları gereklidir. Kısmi yeterlilik, katılımcıların karşılaşabilecekleri doğa koşullarında güvenli bir şekilde koşularına devam etmelerine olanak sağlayacak malzemeleri yanlarında taşımaları anlamına gelmektedir.

 

 


Detaylı Bilgi

Katılımcı Listesi

No Adı Soyadı Kulüp Ülke Category    
1 Serap Emil Kadın 40+    
2 Kemal Bölükbaş Erkek 40-    
3 Roman Sapegin Trail Running Scool Erkek 40+    
4 Melih Önyer ADIM ADIM İZMİR Erkek 40-    
5 Mehmet Yıldırım Salomon Turkey Erkek 40-    
6 Haldun Koçak Ankara koşuyor Erkek 40+    
7 İbrahim Etem Şeker Ultraset Manavgat Erkek 40-    
8 Stannislav Serkov Erkek 40+    
9 Ekaterina Markova Trail Running School Kadın 40-    
10 Tamer Kılıc BIREYSEL Erkek 40+    
11 Vladimir Guryanov Erkek 50+    
12 Denis Bayanov Ural-100 Erkek 40+    
13 Herbert Adams Erkek 50+    
14 Anders Elvland Halmstad OK Erkek 50+    
15 Ürün Bakar Ankyra SK/Runformance Kadın 40-    
16 Erol Uzun ANKARA FERDİ Erkek 50+    
17 Bekir Çakaroğlu IZELTAS Erkek 40-    
18 Oswald Steinen Running_Rock Erkek 40-    
19 Ceyhun Sönmez Erkek 40-    
20 Dilek Özgürel TeamBlue Kadın 40+    
21 Bülent Şatır TeamBlue Erkek 40+    
22 Deniz Ada SUUNTO TÜRKİYE Erkek 40+    
23 Orhan Tola Erkek 50+    
24 Regina Khabirova Sbrod Kadın 40-    
25 Engin Çetinay BodRunners Erkek 40-    
26 Hasan Hüseyin Niğdeli Erkek 40-    
27 Denis Sapronov TrailRunningSchool Erkek 40+    
28 Emre Yalın Erkek 40-    
29 Ali Leflef Erkek 40-    
30 Serhat Bedii Borakan Erkek 40-    
31 Jan-Tore Gjervik Varegg Erkek 50+    
32 Hilmi Günhan Aydos Zirvedekiler Erkek 40-    
33 Eda Ok Ankara Koşuyor Kadın 40-    
34 İbrahim Somalı myclub Erkek 50+    
35 Vadim Agapitov Erkek 40+    
36 Vladimir Lobko Trail Running School Erkek 40-    
37 Mehmet Erkul Erkek 40+    
38 Марина Загорская ВО ВСЕ ТЯЖКИЕ Kadın 40+    
39 Denis Litoshik Erkek 40+    
40 Hanne Liland Varegg Kadın 50+    
41 Batuhan Kürdeşoğlu YEŞİLYURT RUNNERS Erkek 40-    
42 Sedat Eren Bireysel Erkek 50+    
43 Nikolai Kovrov Erkek 40-    
44 Nikola Miljkov SK Tribe Erkek 40-    
45 Mahmut Yavuz İstanbul Masterları Erkek 40-    
46 Sevim Özdemir Columbia Kadın 50+    
47 Bike Geçkinli Team Run.BO Kadın 40+    
48 Elizaveta Ershova SWAP Kadın 40-    
49 Verim Gümüşsoy küçük bir özgürlük Erkek 40-    
50 Elif Ateş ROTA OSK Kadın 40-    
51 Gökhan Genişyürek Ankarunning Erkek 40-    
52 Maksim Malyshev Trail Running School Erkek 40-    
53 Hakan Çakıroğlu teamkronos Erkek 50+    
54 İsmail Ünal Doğan Erkek 40-    
55 Inna Tokmakova TeamBlue Kadın 40-    
56 Aleksei Kurochkin Erkek 40+    
57 Egor Rustorguev Trail Running School Erkek 40-    
58 Cem Gül BiKoşuAdana Erkek 40-    
59 Hakan Kocakulak Ordos Erkek 40+    
60 Ercan Gürses Erkek 40+    
61 Özkan Kayalıca ANKARUNNING Erkek 40-    
62 Burçak Özoğlu ORDOS Kadın 40+    
63 Erol Dinneden RED TEAM Erkek 40+    
64 İlker Dalgar ORDOS Erkek 40-    
65 Gavrınev Aleksandr индивидуальный Erkek 50+    
66 Artemii Bazavov Erkek 40-    
67 Onur Kanmaz Konya Masterler atletizm Erkek 50+    
68 Ferhat Toprak ANKARUNNING Erkek 40-    
69 Burcu Suzan Ankarunning Kadın 40-    
70 Vehbi Bekar Karadeniz Teknik Üniversitesi Erkek 40-    
71 Fulya Duman Rundamental Kadın 40-    
72 Halil İbrahim Bayındır Yesido Erkek 40-    
73 Halil Oruç Erkek 40-    
74 İsmail Ünal Ferdi Erkek 40-    
75 Aigul Ganieva Trail Running School Kadın 40-    
76 Kaya Aydın Alpay Erkek 40-