Taurus Dağ Maratonu

GPS
İstasyon Toplam Mesafe (km) Sonraki İstasyona Mesafe (km) Toplam Tırmanış (m) Sonraki İstasyona Tırmanış Sonraki İstasyona İniş (m) Zaman Sınırı (saat) İmkanlar
Başlangıç 0 0 0 272 -155 0
Checkpoint 1 5,5 7 272 996 -192 1:30
Checkpoint 2 12,5 12,5 1268 772 -576 3:00
Checkpoint 3 25 8,5 2040 490 -611 5:00
Checkpoint 4 33,5 10 2430 90 -795 7:00
Checkpoint 5 43,5 4,5 2520 170 -804 9:00
Bitiş 48 0 2690 0 0 10:00

Program

22 Mart 2019

10:00 - 20:00 EXPO 

10:00 - 24:00 Bilgi Merkezi - Kızıl Kule

10:00 - 24:00 Kayıt ve Koşu Paketlerinin Teslimi - Kızıl Kule

18:00 - 19:00 Teknik Toplantı 

19:00 - 21:00 Açılış Yemeği - Start & Finish Noktası

23 Mart 2019

05:30 - 21:00 Bilgi Merkezi - Start & Finish Noktası

05:30 - 06:30 Kayıt ve Koşu Paketlerinin Teslimi (AUT ve TDM)

06:00 - 06:45 Bırakma Çantası Teslimi - Start & Finish Noktası

06:45 - 06:55 Koşu Brifingi - Start & Finish Noktası

07:00             AUT ve TDM  Startı - Start & Finish Noktası

07:30 - 08:30 Kayıt ve Koşu Paketlerinin Teslimi (KDK ve AHK)

07:30 - 08:45 Bırakma Çantası Teslimi (KDK) - Start & Finish Noktası

08:45 - 08:55 KDK Koşu Brifingi - Start & Finish Noktası

09:00             KDK ve AHK Startı - Start & Finish Noktası

09:00 - 20:00 EXPO 

11:00 - 22:00 Yarış Merkezi - Start & Finish Noktası

12:15 - 12:45 KDK İlk Sporcuların Varışı (Tahmini)

13:15 - 13:45 TDM İlk Sporcuların Varışı (Tahmini)

15:00             KDK Zaman Limiti

17:00             TDM Zaman Limiti

18:00 - 18:35 AUT İlk Sporcuların Varışı (Tahmini)

21:00             AUT Zaman Limiti

22:00             Alanya Ultra Trail Ödül Töreni Start - Finish Alanı

23:00             After Party 

 

Katılım Koşulları ve Kurallar


1. Genel Bilgi

Toros Dağ Maratonu, diğer etaplarımız Alanya Ultra Trail ve Keykubat Dağ Koşusu etaplarında olduğu gibi deniz fenerinden başlayıp, şehrin simgelerinden birisi olan Kızıl Kule’yi, Alanya Kalesi’nin Surları’nı, Damlataş Mağarası’nı, muz bahçelerini geride bıraktıktan sonra, tarihi kervan yollarından, Yörüklerin göç yollarından, patikalar ve stabilize toprak yollardan ilerler.  Kızılalan mevkiinde 21. km’ye ulaşıldığında 72 km parkurundan ayrılarak dönüş yönüne girilir. Maraton macerası yine patikalardan, toprak yollardan, tarihi kervan yollarından, Cleopatra Plajı’nın dünyaca ünlü kumsalından, Alanya Kalesi’nden, Alanya Tersanesi’nin içinden, surlar ile deniz arasından ilerleyerek başladığı nokta olan Kızılkule’de son bulacak.

Koşu, 23 Mart 2019 tarihinde saat 07:00'de Alanya deniz fenerinden başlar. Katılımcıların kısmi yeterlilik esasına göre, 9 saat içerisinde parkuru tamamlamaları gereklidir. Kısmi yeterlilik, katılımcıların karşılaşabilecekleri doğa koşullarında güvenli bir şekilde koşularına devam etmelerine olanak sağlayacak malzemeleri yanlarında taşımaları anlamına gelmektedir.

 

 


Detaylı Bilgi

Katılımcı Listesi

Sırt No Adı Soyadı Kulüp Ülke Category    
1001 Aigul Ganieva Trail Running School Kadın 40-    
1002 Aleksei Kurochkin Erkek 40+    
1003 Ali Leflef Erkek 40-    
1004 Anders Elvland Halmstad OK Erkek 50+    
1005 Artemii Bazavov Erkek 40-    
1006 Bahri Bülent Özel Erkek 40+    
1007 Batuhan Kürdeşoğlu YEŞİLYURT RUNNERS Erkek 40-    
1008 Bekir Çakaroğlu IZELTAS Erkek 40-    
1009 Bike Geçkinli Team Run.BO Kadın 40+    
1010 Bjørn Harald Bongom Erkek 50+    
1011 Budak Timuralp Erkek 40+    
1012 Burcu Suzan Ankarunning Kadın 40-    
1013 Burçak Özoğlu ORDOS Kadın 40+    
1014 Bülent Şatır TeamBlue Erkek 40+    
1015 Cem Gül BiKoşuAdana Erkek 40-    
1016 Ceyhun Sönmez Erkek 40-    
1017 Denis Bayanov Ural-100 Erkek 40+    
1018 Denis Litoshik Erkek 40+    
1019 Denis Sapronov TrailRunningSchool Erkek 40+    
1020 Dilek Özgürel TeamBlue Kadın 40+    
1021 Doğan Yıldız Monttırtıl Erkek 40-    
1022 Eda Ok Ankara Koşuyor Kadın 40-    
1023 Egemen Döner SASFIT Erkek 40+    
1024 Egor Rustorguev Trail Running School Erkek 40-    
1025 Ekaterina Markova Trail Running School Kadın 40-    
1026 Elena Lyubtsova Trail Running School Kadın 40-    
1027 Elif Ateş ROTA OSK Kadın 40-    
1028 Elizaveta Ershova SWAP Kadın 40-    
1029 Emine Ögür AntRUNman Kadın 40-    
1030 Engin Çetinay BodRunners Erkek 40-    
1031 Ercan Gürses Erkek 40+    
1032 Erol Dinneden RED TEAM Erkek 40+    
1033 Erol Uzun ANKARA FERDİ Erkek 50+    
1034 Ferhat Toprak ANKARUNNING Erkek 40-    
1035 Frank Heggernes Varegg Erkek 50+    
1036 Fulya Duman Rundamental Kadın 40-    
1037 Galip Çoşkun İDADİK Erkek 40+    
1038 Gavrınev Aleksandr индивидуальный Erkek 50+    
1039 Giuseppe Didonna Erkek 40-    
1040 Gökhan Genişyürek Ankarunning Erkek 40-    
1041 Hadeel Bani Hani Kadın 40-    
1042 Hakan Çakıroğlu teamkronos Erkek 50+    
1043 Hakan Kocakulak Ordos Erkek 40+    
1044 Haldun Koçak Ankara koşuyor Erkek 40+    
1045 Halil Oruç Erkek 40-    
1046 Halil İbrahim Bayındır Yesido Erkek 40-    
1047 Hanne Liland Varegg Kadın 50+    
1048 Hasan Hüseyin Niğdeli Erkek 40-    
1049 Herbert Adams Erkek 50+    
1050 Hilmi Günhan Aydos Zirvedekiler Erkek 40-    
1051 Inna Tokmakova TeamBlue Kadın 40-    
1052 İbrahim Somalı myclub Erkek 50+    
1053 İbrahim Etem Şeker Ultraset Manavgat Erkek 40-    
1054 İlker Dalgar ORDOS Erkek 40-    
1055 İsmail Ünal Ferdi Erkek 40-    
1056 İsmail Ünal Doğan Erkek 40-    
1057 İsmet İnan Kadın 40+    
1058 Jan-Tore Gjervik Varegg Erkek 50+    
1059 Kaya Aydın Alpay Erkek 40-    
1060 Mahmut Yavuz İstanbul Masterları Erkek 40-    
1061 Maksim Malyshev Trail Running School Erkek 40-    
1062 Mehmet Erkul Erkek 40+    
1063 Mehmet Yıldırım Salomon Turkey Erkek 40-    
1064 Melih Önyer ADIM ADIM İZMİR Erkek 40-    
1065 Meltem Demir Kaş-Koş Kadın 40-    
1066 Meryem Arslan Kadın 40+    
1067 Mostafa Masoudkhah Persian trailrunning Erkek 40-    
1068 Murat Esenoluk BİKOŞUADANA Erkek 40+    
1069 Mustafa Kaya Alanya spor Erkek 40-    
1070 Mustafa Tanrıver ANKARUNNING Erkek 40-    
1071 Nikola Miljkov SK Tribe Erkek 40-    
1072 Nikolai Kovrov Erkek 40-    
1073 Onur Kanmaz Konya Masterler atletizm Erkek 50+    
1074 Orhan Tola Erkek 50+    
1075 Oswald Steinen Running_Rock Erkek 40-    
1076 Özkan Kayalıca ANKARUNNING Erkek 40-    
1077 Panus Peter bieganie.pl Erkek 40+    
1078 Pelin Kazanç Kadın 40-    
1079 Regina Khabirova Sbrod Kadın 40-    
1080 Roman Sapegin Trail Running Scool Erkek 40+    
1081 Sedat Eren Bireysel Erkek 50+    
1082 Serhat Bedii Borakan Erkek 40-    
1083 Sevim Özdemir Columbia Kadın 50+    
1084 Shooka Seilani IRAN ULTRA Kadın 40-    
1085 Sinem Özmen Kadın 40-    
1086 Stannislav Serkov Erkek 40+    
1087 Tamer Kılıc BIREYSEL Erkek 40+    
1088 Tolga Uz ANKYRA TRİATLON SK Erkek 50+    
1089 Tuncay Aktaş İDADİK Erkek 40+    
1090 Uğur Demirtaş İDADİK Erkek 50+    
1091 Ürün Bakar Ankyra SK/Runformance Kadın 40-    
1092 Vadim Agapitov Erkek 40+    
1093 Vehbi Bekar Karadeniz Teknik Üniversitesi Erkek 40-    
1094 Verim Gümüşsoy küçük bir özgürlük Erkek 40-    
1095 Vladimir Guryanov Erkek 50+    
1096 Vladimir Lobko Trail Running School Erkek 40-    
1097 Yavuz Doğan İDADİK Erkek 50+    
1098 Yusuf Candan Erkek 40-    
1099 Marina Zagorskaya ВО ВСЕ ТЯЖКИЕ Kadın 40+    
1100 Fatih Topçu Asla durma Erkek 40+