Merrell

 

Günlük hayatta, outdoor aktivitelerde ve sportif faaliyetlerde ekstra konfor isteyenlerin markası Merrell, 1981 yılında Randy Merrell tarafından Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulmuştur.


Açık hava etkinliklerinin gücünü herkesle paylaşmaya inanan Merrell, el yapımı özel botların ardından kısa süre içerisinde yürüyüş ve koşu ayakkabılarıyla da fark yarattı. Gore – Tex, Vibram, Primaloft ve benzeri teknolojilerin rehberliğinde su geçirmez özellikleri ile öne çıkan kaymaz tabanlı hava alan ayakkabılar tasarlayarak kullanıcılarına outdoor aktivitelerde yüksek performans sunmayı hedefleyen marka, kadın ve erkek ayakları arasındaki farkları dikkate alarak ürettiği fizyolojik detaylara sahip kalıplarla dikkat çekti.


Finlandiya’nın ünlü spor giyim markası Karhu ile yapılan anlaşma sonrasında özellikle Asya ülkelerinde pazar payını büyüten Merrell, bugün tüm dünyada tanınan küresel bir markadır.


Türkiye’de patika koşusu kategorisine yeni Rubato modeliyle birlikte giriş yapan Merrell, spor tutkunlarından ve ultra-trail atletlerinden çok kısa sürede çok olumlu geri dönüşler aldı.