Taurus Dağ Maratonu

GPS
İstasyon Toplam Mesafe (km) Sonraki İstasyona Mesafe (km) Toplam Tırmanış (m) Sonraki İstasyona Tırmanış Sonraki İstasyona İniş (m) Zaman Sınırı (saat) İmkanlar
Başlangıç 0 0 0 0 0 0
Checkpoint 1 5 8 177 0 0 1:30
Checkpoint 2 13 9 1294 0 0 3:00
Checkpoint 3 24 9,5 2008 0 0 5:00
Checkpoint 4 33,5 9,5 2490 0 0 7:00
Checkpoint 5 43 5 2610 0 0 9:00
Bitiş 48 0 2380 0 0 10:00

Katılım Koşulları ve Kurallar


1. Genel Bilgi

Toros Dağ Maratonu, diğer etaplarımız Alanya Ultra Trail ve Keykubat Dağ Koşusu etaplarında olduğu gibi deniz fenerinden başlayıp, şehrin simgelerinden birisi olan Kızıl Kule’yi, Alanya Kalesi’nin Surları’nı, Damlataş Mağarası’nı, muz bahçelerini geride bıraktıktan sonra, tarihi kervan yollarından, Yörüklerin göç yollarından, patikalar ve stabilize toprak yollardan ilerler.  Kızılalan mevkiinde 21. km’ye ulaşıldığında 72 km parkurundan ayrılarak dönüş yönüne girilir. Maraton macerası yine patikalardan, toprak yollardan, tarihi kervan yollarından, Cleopatra Plajı’nın dünyaca ünlü kumsalından, Alanya Kalesi’nden, Alanya Tersanesi’nin içinden, surlar ile deniz arasından ilerleyerek başladığı nokta olan Kızılkule’de son bulacak.

Koşu, 23 Mart 2019 tarihinde saat 07:00'de Alanya deniz fenerinden başlar. Katılımcıların kısmi yeterlilik esasına göre, 9 saat içerisinde parkuru tamamlamaları gereklidir. Kısmi yeterlilik, katılımcıların karşılaşabilecekleri doğa koşullarında güvenli bir şekilde koşularına devam etmelerine olanak sağlayacak malzemeleri yanlarında taşımaları anlamına gelmektedir.

 

 


Detaylı Bilgi

Katılımcı Listesi

No Adı Soyadı Kulüp Ülke Category    
1 Serap Emil Kadın 40+    
2 Kemal Bölükbaş Erkek 40-    
3 Roman Sapegin Trail Running Scool Erkek 40+    
4 Mehmet Yıldırım Salomon Turkey Erkek 40-    
5 Haldun Koçak Ankara koşuyor Erkek 40+    
6 İbrahim Etem Şeker Ultraset Manavgat Erkek 40-    
7 Stannislav Serkov Erkek 40+    
8 Ekaterina Markova Trail Running School Kadın 40-    
9 Tamer Kılıc BIREYSEL Erkek 40+    
10 Vladimir Guryanov Erkek 50+    
11 Denis Bayanov Ural-100 Erkek 40+    
12 Herbert Adams Erkek 50+    
13 Anders Elvland Halmstad OK Erkek 50+    
14 Erol Uzun ANKARA FERDİ Erkek 50+    
15 Bekir Çakaroğlu IZELTAS Erkek 40-    
16 Oswald Steinen Running_Rock Erkek 40-    
17 Ceyhun Sönmez Erkek 40-    
18 Dilek Özgürel TeamBlue Kadın 40+    
19 Bülent Şatır TeamBlue Erkek 40+    
20 Deniz Ada SUUNTO TÜRKİYE Erkek 40+    
21 Orhan Tola Erkek 50+    
22 Regina Khabirova Sbrod Kadın 40-    
23 Engin Çetinay BodRunners Erkek 40-    
24 Hasan Hüseyin Niğdeli Erkek 40-    
25 Denis Sapronov TrailRunningSchool Erkek 40+    
26 Emre Yalın Erkek 40-    
27 Ali Leflef Erkek 40-    
28 Serhat Bedii Borakan Erkek 40-    
29 Jan-tore Gjervik Varegg Erkek 50+    
30 Hilmi Günhan Aydos Zirvedekiler Erkek 40-    
31 Eda Ok Ankara Koşuyor Kadın 40-    
32 İbrahim Somalı myclub Erkek 50+    
33 Vadim Agapitov Erkek 40+    
34 Vladimir Lobko Trail Running School Erkek 40-    
35 Mehmet Erkul Erkek 40+    
36 Марина Загорская ВО ВСЕ ТЯЖКИЕ Kadın 40+    
37 Denis Litoshik Erkek 40+    
38 Hanne Liland Varegg Kadın 50+    
39 Batuhan Kürdeşoğlu YEŞİLYURT RUNNERS Erkek 40-    
40 Sedat Eren Bireysel Erkek 50+    
41 Nikolai Kovrov Erkek 40-    
42 Nikola Miljkov SK Tribe Erkek 40-    
43 Mahmut Yavuz İstanbul Masterları Erkek 40-    
44 Sevim Özdemir Columbia Kadın 50+    
45 Bike Geckinli Team Run.BO Kadın 40+    
46 Elizaveta Ershova SWAP Kadın 40-