Alanya Ultra

GPS
İstasyon Toplam Mesafe (km) Sonraki İstasyona Mesafe (km) Toplam Tırmanış (m) Sonraki İstasyona Tırmanış Sonraki İstasyona İniş (m) Zaman Sınırı (saat) İmkanlar
Başlangıç 0 0 0 0 0 0
CP-1 Paşaköy 13 9,5 0 0 0 3:00
CP-2 Kızılalan 22,5 9 0 0 0 5:30
CP-3 Çakıllıca Tepesi 31,5 12,5 0 0 0 8:30
CP-4 Kızılalan 44 7,5 0 0 0 11:30
CP-5 Paşaköy 51,5 4 0 0 0 13:00
CP-6 Hıdrellez Tepesi 55,5 11 0 0 0 14:00
Bitiş 66,5 0 0 0 0 15:30

ALANYA ULTRA  66 KM

Alanya Ultra  66 Km, deniz fenerinden başlayıp, şehrin simgelerinden birisi olan Kızıl Kule’yi, Alanya Kalesi’nin Surları’nı, Damlataş Mağarası’nı, muz bahçelerini geride bıraktıktan sonra, tarihi kervan yollarından, Yörüklerin göç yollarından, patikalar ve stabilize toprak yollardan ilerleyerek Torosların zirvesine uzanacak. Zorlu maraton macerası 30. km’de 1500 mt yüksekliğe ulaştıktan sonar dönüş yönüne girerek yine patikalardan, toprak yollardan, tarihi kervan yollarından, Cleopatra Plajı’nın dünyaca ünlü kumsalından, Alanya Kalesi’nden, Alanya Tersanesi’nin içinden, surlar ile deniz arasından ilerleyerek başladığı nokta olan Kızılkule’de son bulacak. 

Aklınızda Bulunsun!

·       Yarış mesafesi 66 km’dir. (Organizasyon komitesi yarış mesafesinde değişiklik yapma hakkına sahiptir. Değişiklik yapıldığı takdirde yarışma öncesinde duyurulacaktır.)

·       Yarışa katılım yaşı 20 yaş ve üstüdür. 

·       Yarışmalara katılım için Atletizm Federasyonu tarafından verilmiş ve 2018 yılı vizesi yapılmış sporcu lisansı ya da hekim tarafından verilmiş sağlık raporu gerekmektedir.

·       Sağlık raporunun alındığı tarih ile yarış tarihi arasındaki sure 6 aydan daha uzun olursa sağlık raporu geçersiz sayılacaktır.

·       Start numaraları dağıtımı esnasında lisans ve sağlık raporu kontrolü yapılacaktır. 

·       Eksik belge vb. nedenlerden dolayı organizasyon tarafından yarışması uygun bulunmayan sporcu herhangi bir hak iddia edemez. 

·       Alanya Ultra Trail 66 km etabının   genel klasman sıralamasında ilk 3 sırada yer alan sporcular yaş kategorilerinde değerlendirmeye alınmazlar.

·       Alanya Ultra Trail etabı için avantajlı grup kaydı ve erken kayıt seçenekleri bulunmaktadır. Detaylar için ‘info@alanyaultra.com’ adresinden organizasyon ile iletişime geçebilirsiniz.

·       2017 Yılı’nda Alanya Ultra Trail 65 km etabında yarışan ve yarışı başarıyla bitiren kadın-erkek bütün yarışmacılarımız 2018 Yılı’nda aynı etaba ücretsiz katılım hakkına sahiptir. Bu haktan yararlanmak için kayıtların 12 Mart 2018 Tarihine kadar tamamlanması gerekmektedir.

·       Yarış kuralları hakkında detaylı bilgi için ‘Genel Kurallar’ bölümünü inceleyiniz! 

Alanya Ultra Trail 66 km etabı için taşınması zorunlu malzeme ve ekipman listesi: 

·       1-Cep telefonu (ful şarjlı)

·       2- Şarj cihazı (Powerbank)

·       3- Düdük  

·       4-Kimlik ya da kimlik yerine kullanılabilen bir belge

·       5- Tepe lambası ya da fener ve açılmamış yedek piller

·       6- Yağmurluk

·       7- Şapka, bere ya da bandana

·       8- Termal Battaniye

·       9- En az 500 ml lt su ya da sıvı 

·       10- Reflektif Yelek

·       11- Sırt ya da bel çantası 

Tavsiye Edilenler:

·       Baton kullanımı tavsiye edilir. 

·       Yarışın bir bölümünde kar üzerinden ve kumsaldan koşulacak olduğundan dolayı tozluk kullanılması tavsiye edilir. 

·       Enerji jeli kullanımı tavsiye edilir. 

·       Yarış parkuru oldukça teknik bir parkur olduğundan ve zaman zaman taşlı açkıllı patikalarda koşulacak olduğundan dolayı, taban yastıklaması güçlü, absorbe özelliği olan ayakkabı kullanılması tavsiye edilir.

 

Alanya Ultra Trail 66 Km Yaş Kategorileri

Erkek

Kadın

Genel Klasman 

Genel Klasman

40-49 Yaş

40 +Yaş

50 + Yaş

 

 

 

 

 


Katılım Koşulları ve Kurallar

Katılımcı Listesi

No Adı Soyadı Kulüp Doğum Tarihi Category Tişört Ölçüsü Ülke Cinsiyet    
1 Tuğrul Peker BiKoşuAdana 1982 Erkek 40- L    
2 Zafer Dinç 1965 Erkek 50+ M    
3 Sadık Taşkın 1987 Erkek 40- M    
4 Umut Can Temiz Do Koşu Klübü 1993 Erkek 40- XS    
5 Adem Tırpancı Ferdî 1980 Erkek 40- XS    
6 Fatih Gürbüz 1976 Erkek 40+ M    
7 Ali Kansu RUNNİNG ACADEMY 1986 Erkek 40- S    
8 Özden Sertkaya PAN DAĞCILIK 1978 Kadın 40+ XS    
9 Abdullah Kaplan Moscow State University 1990 Erkek 40- S    
10 Ali Kaytan FERDİ 1963 Erkek 50+ M    
11 Rıza Dinçer ÇUKUROVA DOĞA GEZGİNLERİ SPOR KULÜBÜ 1963 Erkek 50+ M    
12 Alpaslan Bodur Aydos537 1979 Erkek 40- L    
13 Murat Esenoluk BikoşuAdana 1975 Erkek 40+ M    
14 YALÇIN TEZEL 1977 Erkek 40+ L    
15 Behram Levent Yılmaz ULTRUN 1983 Erkek 40- L    
16 Harun Erbil BiKoşuAdana 1981 Erkek 40- L    
17 Mecit Çelebi Bireysel 1967 Erkek 50+ L    
18 Burak Yılmaz 1974 Erkek 40+ XL    
19 Cem Ayhan 1969 Erkek 40+ L    
20 Hakkı Özkarakaş Red40’s 1978 Erkek 40+ L    
21 Deniz Çelik 1977 Erkek 40+ L    
22 Selma Yıldız 1980 Kadın 40- M    
23 Serhat Kırali BJK 1980 Erkek 40- L    
24 Turgut Kozan 1983 Erkek 40- M    
25 İbrahim Aydın Oğuzhan Doğa Sporları 1966 Erkek 50+ L    
26 Umut Düzerdik 1980 Erkek 40- M    
27 Dylan Netter 1973 Erkek 40+ XS    
28 Gürkan Gülcan Ultrun 1978 Erkek 40+ M    
29 Yiğithan Merder İnciraltı Tenis Kulübü İZMİR 1973 Erkek 40+ S    
30 Ali Can Akyüz ULTRUN 1989 Erkek 40- L    
31 Cumali Ozkan Aydos Atletizm - NIDOS 1975 Erkek 40+ S    
32 Pınar Ulus BİREYSEL 1984 Kadın 40- XS    
33 Cengiz Turgut 1308 osmaneli belediye spor 1972 Erkek 40+ S    
34 Ayhan Taşkıran Fethiye kordon koşu grubu 1965 Erkek 50+ S    
35 Oktay Şen 1993 Erkek 40- XL    
36 Hasan Öztürk Suunto Türkiye 1990 Erkek 40- M    
37 Igor Vladimirov Trail Running School 1978 Erkek 40+ M    
38 Can Uğur Ankara Koşuyor 1985 Erkek 40- S    
39 İlyas Çokan ANKARA KOŞUYOR 1985 Erkek 40- M    
40 Mehmet Önelge Bikoşuadana 1979 Erkek 40- M    
41 Halil Aktan Pfizer Running Team 1980 Erkek 40- S    
42 Aylin Savacı Armador Team runbo 1974 Kadın 40+ XS    
43 Sema Buldanlıoğlu YILDIZ PARKI 1961 Kadın 40+ XS    
44 Hikmet Rende 1955 Erkek 50+ S    
45 Erdoğan Kirpi 1977 Erkek 40+ S    
46 Murat Alper Talı BikoşuAdana 1983 Erkek 40- L    
47 Burak Kılıç 1984 Erkek 40- L    
48 Kemal Kukul 1965 Erkek 50+ S    
49 Kerem Sadi Ekiz 1979 Erkek 40- M    
50 Mostafa Najafi 1973 Erkek 40+ L    
51 Serkan Yıldız Akut Atletizim Takımı 1973 Erkek 40+ L    
52 Talant Abdyldaev Asia-Beg 1970 Erkek 40+ M    
53 MEHMET SOYTÜRK UASPOR 1990 Erkek 40- S    
54 Alexander Kuts 1976 Erkek 40+ L    
55 Dimitry Platonov Trail Running School 1981 Erkek 40- S    
56 Sevil Toker Bireysel 1983 Kadın 40- S    
57 Savas Lutfi Kara Team Run.Bo 1973 Erkek 40+ M    
58 Çetin Altınkum YENİ EMNİYET RUNNERS 1978 Erkek 40+ M    
59 Selçuk Akbaba Ultra Team 1984 Erkek 40- M    
60 Elena Polyakova Columbia Montrail Türkiye 1981 Kadın 40- XS    
61 ALPER DALKILIÇ Columbia Montrail Türkiye 1978 Erkek 40+ S    
62 Hasan Sağlam - 1991 Erkek 40- M    
63 Andım Oben Balce Free Runner 1969 Erkek 40+ XL    
64 Eren Mumcu Zyna Team 1985 Erkek 40- S    
65 Cengiz Akyüz YARIMADA KOŞU GRUBU 1976 Erkek 40+ M    
66 Gürsel Solmaz Red40's 1962 Erkek 50+ M    
67 Ceyhun Esen bi koşu adana 1971 Erkek 40+ M    
68 Emre İkizler 1982 Erkek 40- XL    
69 Ferit Malkara 1984 Erkek 40- L    
70 Seda Nur Çelik My Club 1991 Kadın 40- S    
71 Alireza (abed) Rezaei abed studio 1979 Erkek 40- L    
72 Akbar naghdi Blue rose laton 1982 Erkek 40- S    
73 Seyed Majid Sharifi pranaveg 1981 Erkek 40- M    
74 Morteza Naseri Tehran 1980 Erkek 40- L    
75 Raheleh Torfinejad 1989 Kadın 40- XS    
76 Tamer Ersöz BANDAK 1965 Erkek 50+ M    
77 Ali Nakhaei 1979 Erkek 40- M    
78 Ali Özcan İntersport 1984 Erkek 40- M    
79 Yunus Gürbüz Konya Masterler Atletizm 1963 Erkek 50+ M    
80 Memiş Baba BİREYSEL 1969 Erkek 40+ M    
81 Aleksei Tolstenko Trail Running School 1984 Erkek 40- XS    
82 Muradiye Tiğel 1975 Kadın 40+ M    
83 Ivan Baryshev Plan B 1986 Erkek 40- M    
84 Oleg Kharitonov Ural100 1968 Erkek 50+ M    
85 İlhan Budak ZeynilerKöyü 1985 Erkek 40- XL    
86 Dmityr Mityaev adidas TERREX 1991 Erkek 40- M    
87 Holly Page 1990 Kadın 40- S    
88 Tahsin Yiğit 1988 Erkek 40- M    
89 İsmet Şahin Eko-Runners 1969 Erkek 40+ M    
90 Harun Alışır Aydos 537 1973 Erkek 40+ M    

Bekleyen Katılımcılar

No Adı Soyadı Kulüp Doğum Tarihi Tişört Ölçüsü Ülke Cinsiyet    
1 Cemal Ünlü Konya Masterlar 1960 S    
2 Servet Dönmez EDKİK 1995 S    
3 Sezgin Oturmaz AKUT 1970 M    
4 Orhan Alturk 1990 L    
5 Serkan Çiloğlu 1975 L    
6 Caner Gür Bursa Triatlon SK 1978 M    
7 Yasin Carkci 1981 M    
8 Tamer Kılıç 1972 S    
9 Seda Kurtuldu Bireysel 1984 XS    
10 Selami Kahraman Ferdi 1988 M    
11 Kirill Kharitoshin Sportmarafon 1984 S    
12 Emrah Özcan İMAK 1984 M    
13 Selim Korkmaz Koşu dünyamız 1980 S    
14 Oguz Percinel Ereğli Kosu grubu 1966 M    
15 Hakan Kaya Ereğli Koşu Grubu 1963 L    
16 Kaan Araf kolpaRun 1980 M    
17 Mehdi İbrahimzade 1980 L    
18 Mederbek Mederbek Jas-kuc 1991 XS    
19 Umutcan Cingöz alanya belediye spor 1995 XS